بوجان

بوجان

بوجان روستاهای لواسان

روستای بوجان لواسان

بوجان یکی از روستاهای خوش آب و هوا لواسان می باشد.

بوجان در فاصله پنج کیلومتری از شهر لواسان قرار دارد. این روستا از چند طایفه ( 1. شیمی بوجانی 2. جهانگیری 3. عباسی 4. احدی 5.عابدینی 6.شرفی ) تشکیل شده است. که به گفته اهالی طایفه جهانگیری و شیمی بوجانی قدیمی ترین و اصیل ترین طایفه و بقه مهاجر می باشند.

بوجان

لواسان

باغات بوجان اغلب درخت گردو، گیلاس و آلبالو است. باغات بسیار در این روستا و همچنین کوه های اطراف هوای این روستا را خنک و دلپذیر کرده است. در گفتگو روزانه و عامیه این روستا بوجون گفته می شود.

 

بقعه متبرکه امامزاده محمد (ع)

این امامزاده از نوادگان امام موسی کاظم (ع) است که در روستای بوجون قرار دارد. بقعه با مساحتی حدود ۲۰ متر مربع در فضایی به وسعت حدود ۲۵۰۰ متر مربع بنا شده است و چندین درخت چنار قدیمی نیز در محل بقعه قرار دارد .قدمت بقعه به دوره صفویه باز می گردد .پلان بنا مربع شکل و سقف آن از داخل به صورت مدوراست که در قسمت بالا به صورت گچ بری و دارای طرح شمسه است .اراضی و موقوفات زیادی جزو در آمدهای این بقعه است. بقعه امامزاده محمد بوجان در لیست آثار تاریخی- فرهنگی میراث فرهنگی استان تهران به ثبت رسیده است.

بوجان

اشتراک گذاری این مطلب

11 پاسخ در “بوجان

 1. بیشتر زمین های بوجان توسط حاج عباس علی عباسی ره آباد شده مثل اسماعیل آباد و سوگورستانی و …
  حاج عباس علی ۲۴سال پیش در سن حدود ۱۰۰ سالگی به رحمت خدا رفت

 2. سلام اگر تاریخچه دقیقی از روستای بوجان میخواهید لطفاً از بزرگان طایفه جهانگیری بپرسید که املاک زیادی ازروستا در اختیار انها بوده و اطلاعات کاملی که شامل اسناد قدیمی روستا و شرح حال روستا دارند وتا زمان انقلاب کدخدا بودند وگذشتگان انها با سران ودولتمردان از زمان فتحعلیشاه قاجار تا فخرالدوله وپهلوی بخاطر سواد شان و نفوذشان در دربار با حکومتهای مختلف در ارتباط بودند سوال کنید واطلاعات جامعی بدست خواهید اورد ممنون از شما

  1. سلام
   ممنون از اطلاعات مفیدتون
   اگر شما هم اطلاعاتی داشته باشین جهت کامل کردن متن استقبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *