کند علیا و سفلی

کند علیا و سفلی

روستاهای لواسان کند علیا و سفلی

روستای کند علیا و سفلی لواسان

کند بالا و کند پایین یا کند علیا و سفلی یکی از روستاهای لواسان است.

روستای کند علیا و سفلی یکی از روستاهای شهر لواسان و از شهرستان شمیرانات است. در فاصله ۳۸ کیلومتری از تهران قرار دارد که برا رسیدن به این روستا باید از بلوار اصلی لواسان استفاده کرد.

 

کند علیا و سفلی

لواسان

روستای کند از بخش علیا و سفلی تشکیل شده است که کند سفلی در پایین دست و کند علیا در بالا دست قرار دارد و بسیار آب و هوای خوبی دارد که باغات مرکبات که می توان مخصوصا گیلاس را به وفور در آن مشاهده کرد.

وجود بقایای آثار باستانی در کند علیا از جمله تپه گوشواره، قلعه پیرزن، جوهک و شیرتازه نشانگر قدمت طولانی این روستا است که به اوایل دوره اسلامی می رسد. کند سفلی نیز قدمتی چند صد ساله دارد.

کند علیا و سفلی

کند علیا و سفلی

برای دسترسی به این روستا می بایست از شهر لواسان وارد دوراهی کند  که در همان بلوار اصلی لواسان قرار دارد شد و سپس با ادامه این جاده به یک دو راهی می رسیم که باید به سمت راست برویم  که کمی باریک و طولانی است و در نهایت به روستا میرسیم.

کند علیا و سفلی

اشتراک گذاری این مطلب

4 پاسخ در “کند علیا و سفلی

  1. فرهنگ پایین و اخلاق نامناسب اهالی کند، ممکن است شما را به دردسر بیندازد!
    پس از برگشت از آبشار به سمت ماشین، متوجه پنچر شدن چرخ ها توسط افرادی ناشناس شدیم و با عدم وجود آنتن در منطقه، مدتی را درگیر یافتن کمک برای فرار از منطقه بودیم! در نهایت متوجه شدیم که اهالی منطقه از دیدن شما در آن روستا، آن هم در اوایل روزهای هفته، اصلا خوشحال نیستند!

  2. کند علیا فضایی بسیار دنج و زیبایی داره . در همه فصول مخصوصا زمستان و بهار فوق العاده هست. واقعا به تجربش میارزه که گشتی هم به اونجا بزنید
    البته بشرطی که به طبیعت بکر اونجا احترام بگزاریم. بر عکس نظر خانم نگین مردم بسیار خوبی داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *